Wersje językowe: PL EN

Już od 2010 r. Muzeum II Wojny Światowej aktywnie uczestniczy w obchodach Europejskiej Nocy Muzeów.

Do momentu otwarcia siedziby Muzeum i udostępnienia wystawy stałej zwiedzającym, specjalna oferta na czas Nocy Muzeów prezentowana była na półwyspie Westerplatte. Każdorazowo Muzeum przygotowywało liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły  się tematyczne strefy edukacyjne oraz inscenizacje historyczne z wykorzystaniem pirotechniki. W wydarzeniach brały udział grupy rekonstrukcyjne, prezentujące sprzęt i wyposażenie żołnierzy z czasów września 1939 r., a także odgrywające scenki z życia żołnierzy pełniących służbę w Wojskowej Składnicy Tranzytowej na Westerplatte. Całość uświetniała iluminacja wystawy plenerowej „Westerplatte: Kurort – Bastion – Symbol”

W roku 2017 Europejska Noc Muzeów odbyła się już w nowej siedzibie Muzeum, którą przy tej wyjątkowej okazji odwiedziło ponad 2000 zwiedzających. Atrakcją były zajęcia dla najmłodszych na wystawie „Podróż w czasie”, specjalnie przygotowane ścieżki zwiedzania oraz zwiedzanie budynku wieży, z możliwością wjazdu na najwyższe piętro z tarasem widokowym.

 

ZOBACZ TAKŻE

 • Aktywne zwiedzanie Westerplatte
  Aktywne zwiedzanie Westerplatte Program jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych....
  Więcej
 • Ścieżka edukacyjna na Westerplatte
  Ścieżka edukacyjna na Westerplatte Ścieżkę edukacyjną otwarto w czerwcu 2011 r. Uzupełnia ona wystawę plenerową...
  Więcej
 • Informacje o wystawie plenerowej na Westerplatte
  Informacje o wystawie plenerowej na Westerplatte 1 września 2009 r., została otwarta stała wystawa plenerowa na Westerplatte...
  Więcej