Wersje językowe: PL EN

Muzeum II Wojny Światowej

Zielona Szkoła Wolności

Muzeum II Wojny Światowej wraz z Europejskim Centrum Solidarności zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w warsztatach edukacyjnych zorganizowanych w ramach Zielonej Szkoły Wolności. 

Program zajęć obejmuje warsztaty edukacyjne realizowane w nowej siedzibie Europejskiego Centrum Solidarności, zwiedzanie Gdańska, Westerplatte i terenów dawnej Stoczni Gdańskiej. W tym roku po raz pierwszy uczestnicy będą mogli zobaczyć nową wystawę stałą ECS dedykowaną historii Solidarności.

wizytówka Zielona Szkoła
 
 
 
 

Zielona Szkoła Wolności

Historia sprawiła, że Gdańsk stał się miejscem szczególnym dla współczesnej historii Polski i Europy. Tu rozpoczęła się II wojna światowa i tu narodziła się Solidarność – największy ruch społeczny w historii dwudziestowiecznej Europy, który zapoczątkował proces demontażu systemu komunistycznego w tej części świata. Celem warsztatów jest przybliżenie historii tego miejsca młodym ludziom. Przyjeżdżając do Gdańska będą mogli wziąć udział w warsztatach historycznych, ale także uczestniczyć w debatach o wyzwaniach współczesnego świata i o wartościach, bez których nie uda nam się budowanie demokratycznego, aktywnego społeczeństwa.

Oferta kierowana do szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu całej Polski. Zapraszamy grupy liczące do 30 osób w terminie od października 2015 r. do czerwca 2016 r.

Udział w projekcie jest bezpłatny (oprócz biletu wstępu na wystawę stałą ECS: 6 zł/uczeń). Koszty dojazdu, zakwaterowania i wyżywienia spoczywają na szkole.

Organizatorzy służą pomocą w kwestiach organizacyjnych, takich jak noclegi czy posiłki.
W ECS działa restauracja i bar, kontakt: Magdalena Leszczynska, tel.: 666 368 334 i Hanna Piotrowicz-Gajus, tel.: 695 809 099.

Kontakt i zgłoszenia:

Anna Zielińska, Dział Projektów Edukacyjnych ECS 

a.zielinska@ecs.gda.pl  tel. 58 772 41 30

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem Zielonej Szkoły Wolności.

ZOBACZ TAKŻE

 • Rekonstruktorzy odtwarzający obozowisko żołnierzy.
  Europejska Noc Muzeów na Westerplatte 2011 r. 14 maja 2011 r.
  Więcej
 • Uczniowie podczas zwiedzania Westerplatte
  Aktywne zwiedzanie Westerplatte Program jest skierowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych....
  Więcej
 • Wystawa plenerowa na Westerplatte
  Informacje o wystawie plenerowej na Westerplatte 1 września 2009 r., została otwarta stała wystawa plenerowa na Westerplatte...
  Więcej